Jaké je naše studio?

Yoga Room Prague je místo, ve kterém jógu chápeme jako komplexní disciplínu zahrnující o mnoho více, než jen cvičení jógových pozic. V našem programu proto najdete nejen otevřené lekce, ale také ucelené kurzy, workshopy i hodiny pránájámy/meditace. Většina našich lekcí vychází z tradičního stylu tzv. Ashtanga jógy. Tento styl je jógovou disciplínou, která pracuje jak s fyzickým tělem prostřednictvím ásan, tak zejména s hlubokým dýcháním, koncentrací mysli a naší vitální energií pránou. Praxe Ashtanga jógy je dynamická a fyzicky velmi aktivní. V podstatě představuje program na celý život, díky kterému bude Vaše tělo zdravé, silné a pružné do vysokého věku a mysl dlouhodobě klidná a vyrovnaná.

Ve studiu naleznete doplňkově také lekce hatha jógy.

1/8

Naši učitelé

Yoga room-7.jpg

Markéta Makovská

Markéta začala jógovou cestu v roce 2005 při studiích sociologie a veřejné politiky na Univerzitě Karlově. Setkání s jógou se zdálo zpočátku jako náhodné, avšak postupem času si vybudovala k józe hlubší vztah. Když se v ČR začala více objevovat dynamická jóga inspirovaná Ashtanga jógou (powerjóga a vinyasa jóga nebo samotná Ashtanga), Markéta propadla jejímu kouzlu a začala cvičit pravidelně několikrát týdně. V roce 2007 se pak potkala se svým současným učitelem Ladislavem Pokorným, který je jedním z nejzkušenějších učitelů tohoto systému v Čechách.

V roce 2013 absolvovala svůj první učitelský kurz a začala vyučovat dynamickou jógu i pro veřejnost. Zároveň tou dobou pracovala na vedoucí pozici ve výzkumné agentuře, která byla časově a psychicky velmi náročná.  Když došlo k pracovnímu vyhoření po neustálých přesčasech a pracovních víkendech, rozhodla se, že je čas vyléčit vystresovanou mysl a tělo opravdu pravidelnou, každodenní praxí a ponořit se hlouběji do systému Ashtanga jógy.

S vlastní každodenní praxí doma a na mysore lekcích se mnohé změnilo a Markéty vášeň pro Ashtanga jógu se prohlubovala. Následovalo opuštění zaměstnání plného zbytečného stresu, učení jógy naplno a také setkání s její další učitelkou Larugou Glaser v roce 2015, se kterou od té doby několikrát ročně praktikuje a organizuje její workshopy v Čechách. Jako pro mnohé zapálené praktikanty, logicky následovala take první studijní cesta do Indie za učitelem MV Chidanandou, působího v kolébce tradiční Ashtanga jógy - městě Mysore. Za ním se také pravidelně vrací studovat a prohlubovat praxi.

V dubnu 2018 Markéta otevřela  Yoga Room Prague jako místo, kde může Ashtanga jógu učit tradičním způsobem, tedy tzv. lekcemi mysore. Při výuce vychází ze znalosti Ashtanga jógy nejen od svých hlavních učitelů MV Chidanandy, Larugy Glaser a Ladislava Pokorného, ale také dalších učitelů, se kterými se setkala – např.  Ajay Kumar (Mysore, Indie), David Robson (Kanada) či Kranti (IT/Japonsko). Markéta je certifikovaná take pro učení jógy v době těhotenství.

Lekce ve studiu: Ashtanga mysore a vedená, kurzy a workshopy

Eva Morávková

 

Eva s jógou začala asi před 10-ti lety v době vysokoškolských studií. Jako socioložka se zabývá zkoumáním a popisem české společnosti a ve volném čase zase poznáváním sama sebe. A právě jóga je pro ni skvělým nástrojem, jak hlubšího poznání sama sebe dosáhnout.

 

V roce 2015 odjela za jógou do Indie, kde studovala Ashtangu, jógovou filozofii a pránájámu. Po svém návratu učí i pro veřejnost, které předává zejména svou lásku pro hravou a zároveň silnou vinjása jógu.

Lekce ve studiu: Ashtanga jóga ve středu od 17.30

Sandra Laurencová​

 

Jógu Sandra ze začátku brala jako fyzické cvičení a skvělou kompenzaci při studiu historie na vysoké škole, avšak časem si k ní našla hlubší duchovní-spirituální cestu. Jako cestu přes své fyzické tělo ke svému hlubšímu vnitřnímu já. A to hlavně díky Ashtanga józe.

Sandra považuje za velké štěstí, že Ashtanga jógu mohla poznat již před více než 5 lety u Ládi Pokorného, který ji mimo jiné přivedl i k učiteli jógy M.V.Chidananda v Indii v Mysore. Do Mysore se Sandra pravidelně vrací studovat Ashtangu, kde i v shale MV Chidanandy podstoupila učitelský trénink, který ji umožňuje tuto tradiční formu jógy učit i další. Sama ale považuje za nejdůležitější znalosti jógy neustále prohlubovat a hlavně pravidelně praktikovat.

Lekce ve studiu: Mysore středa 7.00 (střídá s Markétou)

Míla Kalousová

Jóga je součástí Mílina života více než deset let. V jejích začátcích ji uchvátila především dynamická Ashtanga jóga, která zůstává její láskou doposud. Před několika lety se jí tělo během těhotenství a po porodu dcery velmi změnilo a cítila, že si nemůže dovolit praktikovat stejným způsobem jako předtím. Vášeň k józe a udržení si co nejpřínosnější a nejzdravější praxe Mílu dovedla až k tříletému studiu Iyengar jógy, kde prohlubuje znalosti v oblasti filosofie, anatomie, pránájámy a učí se zejména soustředit na detail a přesnost v pozicích.​

Míla do každé lekce vnáší kus své samostatné praxe a smysl pro detail, který ocení zejména začátečníci a ti, kteří se potýkají s bolestí těla jak v běžném živote, tak třeba i při cvičení jógy. 

Lekce ve studiu: Iyengar jóga v úterý od 19.00 

Mirka Neckářová

Jóga je pro Mírku již řadu let důležitou a nezbytnou součástí života – spojení pohybu, pozitivní energie, zdravého životního stylu a navázání přátelství s dalšími lidmi. Ráda ji předá všem, kteří se rozhodli nebo rozhodnou se ní sdílet hodiny jógy i osobní zkušenost, že s jógou můžeme začít kdykoliv. I ona byla poprvé na lekci jógy až po padesátce.

 

Díky svým skvělým učitelům se před 5 roky rozhodla absolvovat učitelský kurz jógy. Jógu miluje, přináší jí zdraví, kondici, dobrou náladu. Snaží se o to, aby si pozitivní účinek jógy odnesl jak zkušený, tak začátečník.

Lekce ve studiu: Hatha jóga ve středu od 8.30 

Mirka Neckářová

Jóga je pro Mirku již řadu let důležitou a nezbytnou součástí života – spojení pohybu, pozitivní energie, zdravého životního stylu a navázání přátelství s dalšími lidmi. Ráda ji předá všem, kteří se rozhodli nebo rozhodnou se ní sdílet hodiny jógy i osobní zkušenost, že s jógou můžeme začít kdykoliv. I ona byla poprvé na lekci jógy až po padesátce.

 

Díky svým skvělým učitelům se před 5 roky rozhodla absolvovat učitelský kurz jógy. Jógu miluje, přináší jí zdraví, kondici, dobrou náladu. Snaží se o to, aby si pozitivní účinek jógy odnesl jak zkušený, tak začátečník.

Lekce ve studiu: Hatha jóga ve středu od 8.30 

Adéla Stehlíčková

Adéla vystudovala fotografii v Praze a poté žila v Londýně, odkud se po 5 letech vydala hledat dobrodružství na zaoceánských lodích. Následně natrvalo zakotvila v Praze, odkud i nadále podnikala objevné cesty po světě. Při jedné z nich ji osud zavedl do Indie, která jí poprvé poodkryla komplexnost a krásu umění jógy, umění být. Do té doby využívala pouze fyzický aspekt ásan při závěrečném protažení na tréninzích moderního a afrického tance. Indie byla doslova AHA momentem jejího života. I proto byla vděčná za nalezení pečlivého, trpělivého a důsledného vedení v podání jejího učitele Ladislava Pokorného, který jí zasvětil do Ashtanga jógy.

 

Po porodu své dcerky se Adéla rozhodla spojit svou životní cestu s jógou i na poli profesním. Absolvovala trenérský výcvik v oblasti jógy a nadále se aktivně věnuje svým dvěma největším životním láskám - dceři Jasmínce a Józe.

Lekce ve studiu: Ashtanga jóga (i pro začátečníky) v pátek od 17.00