Jaké je naše studio?

Yoga Room Prague je místo, ve kterém jógu chápeme jako komplexní disciplínu zahrnující o mnoho více, než jen cvičení jógových pozic. V našem programu proto najdete nejen otevřené lekce, ale také kurzy a workshopy.

 

Naše výuka vychází z tradičního stylu tzv. Ashtanga jógy. Tento styl je jógovou disciplínou, která pracuje jak s fyzickým tělem prostřednictvím ásan, tak zejména s hlubokým dýcháním, koncentrací mysli a naší vitální energií pránou. Praxe Ashtanga jógy je dynamická a fyzicky velmi aktivní. V podstatě představuje program na celý život, díky kterému bude Vaše tělo zdravé, silné a pružné do vysokého věku a mysl dlouhodobě klidná a vyrovnaná.

1/8

Naši učitelé

IMG_9880.jpg

Markéta Makovská

Markéta začala jógovou cestu v roce 2005 při studiích sociologie a veřejné politiky na Univerzitě Karlově. Setkání s jógou se zdálo zpočátku jako náhodné, avšak postupem času si vybudovala k józe hlubší vztah. Když se v ČR začala více objevovat dynamická jóga inspirovaná Ashtanga jógou (powerjóga a vinyasa jóga nebo samotná Ashtanga), Markéta propadla jejímu kouzlu a začala cvičit pravidelně několikrát týdně. V roce 2007 se pak potkala se svým současným učitelem Ladislavem Pokorným, který je jedním z nejzkušenějších učitelů tohoto systému v Čechách.

V roce 2013 absolvovala svůj první učitelský kurz a začala vyučovat dynamickou jógu i pro veřejnost. Zároveň tou dobou pracovala na vedoucí pozici ve výzkumné agentuře, která byla časově a psychicky velmi náročná.  Když došlo k pracovnímu vyhoření po neustálých přesčasech a pracovních víkendech, rozhodla se, že je čas vyléčit vystresovanou mysl a tělo opravdu pravidelnou, každodenní praxí a ponořit se hlouběji do systému Ashtanga jógy.

S vlastní každodenní praxí doma a na mysore lekcích se mnohé změnilo a Markéty vášeň pro Ashtanga jógu se prohlubovala. Následovalo opuštění zaměstnání plného zbytečného stresu, učení jógy naplno a také setkání s její další učitelkou Larugou Glaser v roce 2015, se kterou od té doby několikrát ročně praktikuje a organizuje její workshopy v Čechách. Jako pro mnohé zapálené praktikanty, logicky následovala take první studijní cesta do Indie za učitelem MV Chidanandou, působího v kolébce tradiční Ashtanga jógy - městě Mysore. Za ním se také pravidelně vrací studovat a prohlubovat praxi.

V dubnu 2018 Markéta otevřela  Yoga Room Prague jako místo, kde může Ashtanga jógu učit tradičním způsobem, tedy tzv. lekcemi mysore. Při výuce vychází ze znalosti Ashtanga jógy nejen od svých hlavních učitelů MV Chidanandy, Larugy Glaser a Ladislava Pokorného, ale také dalších učitelů, se kterými se setkala – např.  Ajay Kumar (Mysore, Indie), David Robson (Kanada) či Kranti (IT/Japonsko). Markéta je certifikovaná take pro učení jógy v době těhotenství.

Lekce ve studiu: Ashtanga mysore a vedená, kurzy a workshopy

WhatsApp Image 2021-12-27 at 14.52.09.jpeg

Zuzana Krajča​

 

Zuzka je koučka seberozvoje, zapálená jogínka a učitelka jógy

V józe se zaměřuje na vědomý pohyb. Jógu učí individuálním přístupem ke každému studentovi na základě jeho potřeb, možností, těla a mysli. Zuzka učí hlavně dotekem a slovem.

 

Na jógu poprvé šla v 18 letech, protože hledala způsob, jak se hýbat, i když není přirozeně sportovně založená, soutěživá a hodiny tělocviku ji od pohybu spíš odrazovaly. Od té doby se k ní vracela. Posledních pět let intenzivně studuje a praktikuje série K. Pattabi Joise (Ashtanga jóga). Zároveň se hodně zabývá jógovou filosofii. Ashtanga jógu se učí i od zahraničních učitelů jako je Petri Raisanen, Eddie Stern, Andrew Eppler, Nancy Gilgoff, Davidem Williams. Letos dokončuje dvouletý jógový výcvik Jóga jako vědomá cesta.

Lekce ve studiu: Mysore, Kurz Jóga fyziologicky

Yoga room-2.jpg

Sandra Laurencová​

 

Jógu Sandra ze začátku brala jako fyzické cvičení a skvělou kompenzaci při studiu historie na vysoké škole, avšak časem si k ní našla hlubší duchovní-spirituální cestu. Jako cestu přes své fyzické tělo ke svému hlubšímu vnitřnímu já. A to hlavně díky Ashtanga józe.

Sandra považuje za velké štěstí, že Ashtanga jógu mohla poznat již před více než 8 lety u Ládi Pokorného, který ji mimo jiné přivedl i k učiteli jógy M.V.Chidananda v Indii v Mysore. Do Mysore se Sandra pravidelně vrací studovat Ashtangu, kde i v shale MV Chidanandy podstoupila učitelský trénink, který ji umožňuje tuto tradiční formu jógy učit i další. Sama ale považuje za nejdůležitější znalosti jógy neustále prohlubovat a hlavně pravidelně praktikovat.

Sandra se pravidelně účastní mezinárodních workshopů, např. David Robson, Laruga Glaser, Kino McGregor a mnoho jiných. 

Lekce ve studiu: Ashtanga mysore a vedená