MEDITACE VHLEDEM: Kurz se Sandrou

ne 03. 11.

|

Yoga Room Prague

MEDITACE VHLEDEM: Kurz se Sandrou

Meditační kurz se Sandrou formou cyklu 5-ti nedělních setkání s cílem vybudovat vlastní meditační praxi.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události

Čas a místo

03. 11. 2019 19:00 – 01. 12. 2019 20:15

Yoga Room Prague, Na Smetance 22, Vinohrady, Česko

O události

MEDITACE VHLEDEM - CYKLUS 5-TI VEČERŮ se Sandrou Laurencovou

SANDRA O MEDITAČNÍM KURZU:

Ráda bych se s vámi podělila o mé zkušenosti z programu vipassany, kterou jsem měla tu čest podstoupit s Rakušanem Hannesem Huberem , zkušeným instruktorem vipassany který má praxi v meditaci 35 let a účastnil se zásedů v Thajsku, na Sri Lance, v Barmě.       

Vipassana je tradiční způsob meditace udržovaný buddhistickými mnichy po dlouhá staletí. Vychází z tradičního učení samotného Buddhi, který se  dokázal vymanit svou meditaci z utrpení života a došel k "osvícení" nebo-li nibbáně. Smyslem tohoto kurzu je dát návod, jak přistupovat k vlastní praxi a meditaci a uvolnit napětí v mysli, na těle a cítit se lépe - cílem je získat schopnost samostatně meditovat.

Podotýkám, že se nebude jednat o tradiční způsob vipassany. Kurz je náčrt toho, jak k meditaci přistupovat. Proto se kurz jmenuje Meditace vhledem a ne vipassana jako taková, i když z ní bude vycházet. Budou vám vysvětleny základy DHAMMY (4 ušlechtilé pravdy), 8 dílná ušlechtilá cesta, meditace v sedě a meditace v chůzi, meditace formou METTA, budeme zpívat na začátku JAPA mantru k uctění památky BUDDHI.         

Lekce vždy začně vysvětlením techniky nebo přednáškou k teorii a pak se přesuneme k meditaci buďto v sedě nebo v chůzi. Vipassana je intenzivní především i v tom, že se na ní absolutně vůbec nemluví, což pomůže dokonalejšímu "vhledu". 

Vaše Sandra

INFO:

Termín: 27.10. - 24.11.2019 (5 lekcí)

Čas: každou neděli od 19.00 do 20.15

Cena: 1000 Kč

Platební údaje vám budou zaslání po přihlášení do emailu.

Sdílet událost