Intenzivní 5ti týdenní kurz Ashtanga jógy pro začátečníky

ne 11. 9.

|

Yoga Room Prague

Intenzivní 5ti týdenní kurz Ashtanga jógy pro začátečníky

Intenzivní kurz Ashtanga jógy s Markétou Makovskou je nastaven tak, abyste se během 5ti týdnů naučili praktikovat jógu, vytvořili si zdravý návyk a přenesli pravidelnou praxi do svého běžného života.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události

Čas a místo

11. 9. 18:00 – 19:30

Yoga Room Prague, Na Smetance 22, Vinohrady, Česko

O události

Intenzivní kurz Ashtanga jógy s Markétou Makovskou je nastaven tak, abyste se během 5ti týdnů naučili praktikovat jógu, vytvořili si zdravý návyk a přenesli pravidelnou praxi do svého běžného života.

Kurz bude mít 2 části:

1. Nedělní lekce (od 11.9. do 9.10., vždy 90 min. od 18.00 do 19.30)

 • Klasická lekce v duchu kurzu, na které budou vysvětlovány pozice, budete aktivně cvičit a učit se správnému provedení (viz anotace k nedělním lekcím).

2. Až 2 lekce týdně ve studiu pro vaši praxi (od 12.9 do 14.10., dle vašeho výběru buď ranní program nebo večerní)

 • na tzv. mysore lekcích jste vedeni k samostatnému cvičení sestav, které se naučíte na nedělních kurzovních lekcích. Budete cvičit spolu s dalšími praktikanty a učitel vám bude k dispozici, aby poradil a ještě případně doopravil to, co jste se naučili na nedělních lekcích.
 • Na mysore lekcích máte prostor praktikovat samostatně, ale zároveň ve skupině a pod odborným okem učitele, který je vám vždy k dispozici pomoct a poradit.
 • Můžete si vybrat buď ze dvou programů: ranní program (cvičit můžete přijít kdykoliv každý všední den mezi 6.45 - 9.00; cenově výhodnější); večerní mysore program (vždy od 18.30 od pondělí do čtvrtka).

CENY

V ceně je vždy nedělní kurzovní lekce (5 lekcí po 90 minutách) + lekce v týdnu pro vlastní praxi (zopakování série, korekce pozic apod.) v následujících variantách:

Ranní program

"chodím na kurz a 1x týdně ráno cvičit"    ... 2000 Kč  (celkem 10 lekcí - 5x kurz, 5x praxe)

"chodím na kurz a 2x týdně ráno cvičit"   ...  2400 Kč  (celkem 15 lekcí - 5x kurz, 10x praxe)

Večerní program

"chodím na kurz a 1x týdně večer cvičit"   ... 2500 Kč  (celkem 10 lekcí - 5x kurz, 5x praxe)

"chodím na kurz a 2x týdně večer cvičit"  ...  2900 Kč  (celkem 15 lekcí - 5x kurz, 10x praxe)

Termín: 8. května - 10. června 2021

- nedělní kurzovní lekce 8.5., 15.5., 22.5, 29.5., 5.6.

- vlastní praxe na mysore lekcích kdykoliv dle rozvrhu

Kapacita: max. 12 účastníků

Pro koho je kurz nejlepší:

1) Úplní začátečníci

 • Myslíme tím i jógou zcela nepolíbené, všechny "co se ani nepředkloní" nebo stěží sednou do tureckého sedu...
 • Pro vás je kurz skvělou příležitostí, jak se dozvědět něco o svém těle, zlepšit flexibilitu a sílu těla...
 • Kurz může být návodem pro vlastní domácí cvičení nebo pochopení, jak pracovat s jógou jako kompenzací pro sedavé zaměstnání či naopak aktivní sport (běh, kolo apod.)...
 • Kurz může pro vás znamenat i více - budete se chtít dozvědět více, cvičit více a začít se józe i více věnovat...

2) Jógou políbení

 • Všichni mírně pokročilí, věční začátečníci nebo ti, kteří se vracejí k józe po delší odmlce...
 • Získáte sebejistotu a díky pravidelnosti naskočíte zpět na praktikování jógy...
 • Porozumíte základům, revidujete zaběhnuté vzorce a možná opravíte některé chyby při cvičení..
 • Nezřídka se stává, že takový začátečnický kurz je plný "aha momentů" i pro zkušené praktikanty...

Co se na kurzovních lekcích dozvíte:

1. lekce: DECH, PRINCIPY JÓGOVÉHO POHYBU A POZDRAV SLUNCI

Na této první lekci se dozvíte nejen to, jak "správně" dýchat při jógové praxi, ale také k čemu nám ten dech je a jaký má vliv na naše "energetické tělo". Naučíte se propojovat dýchání a pohyb (princip vinyasy) a začít si uvědomovat aspekt meditace v pohybu. To vše na závěr propojíme a využijeme v základní sestavě zvané Pozdrav slunci.

2. lekce: SÍLA STŘEDU TĚLA A POZICE VE STOJE

V druhé lekci navážeme na získané znalosti a začneme samostatným praktikováním Pozdravu slunci. Poté se zaměříme na práci se středem těla a naučíme se zvědomit tzv. bandhy (svalovo-energetické zámky v oblasti pánve). Ty nám pomáhají kultivovat proudění energie během praxe, pozici těla a v důsledku získání více síly a energie pro naši praxi na podložce i mimo ni. V druhé částo lekce se pak naučíme ustálenou sekvenci stojných pozic v primary series Ashtanga jógy.

3. lekce: ROZVOJ STABILITY, ROVNOVÁŽNÉ POZICE A POZICE BOJOVNÍKŮ

Třetí lekci zasvětíme získávání rovnováhy v praxi. Nejprve si ale samostatně zopakujete Pozdravy slunci a stojné pozice tzv. stylem mysore (cvičíte sami a učitel pomáhá individuálně nastavit pozice formou adjustmentů).  Poté budeme hledat základní prvky, které nám pomáhají získat a udržet rovnováhu ve stojných pozicích. Naučíme se balanční pozice ve stoje a vysvětlíme si pozice bojovníků. Tím budeme mít hotovou stojnou část primary series v Ashtanga józe.

4. lekce: PŘEDKLONOVÉ POZICE

Na této lekci se budeme věnovat rozvoji vlastní praxe. Budete mít již dostatek sebejistoty a znalostí, abyste sami dokázali praktikovat Pozdravy slunci a stojné pozice. Budete cvičit samostatně, zatímco se učitel bude věnovat každému individuálně dle potřeby - úprava pozice, dopomoc do hlubšího provedení nebo osobní rada týkající se provádění pozic. Tomu se říká výuka stylem "mysore". V druhé části lekce se zaměříme na předklonové pozice v sedě, kterými pokračuje primary series Ashtaga jógy, techniku předklánění a užitečné tipy, jak z těchto pozic vytěžit nejvíce.

5. lekce: PRINCIP VINYASY A OTEVÍRÁNÍ KYČLÍ

Poslední lekce kurzu bude zaměřena princip vinyasy - umění pracovat v pohybu s dechem a plynule propojovat jednotlivé pozice mezi sebou. Tzv. vinyasa nám pomáhá budovat silnou praxi a vytvářet vnitřní teplo potřebné pro léčení těla v pozicích. Druhá část lekce bude zaměřena na pozice v sedě, které nám otevírají zatuhlé kyčle. Závěr pak věnujeme tomu, jak správně uzavřít jógovou praxi a umění relaxace.

PLATEBNÍ PODMÍNKY:

➢  Platební údaje obdržíte emailem po registraci.

STORNO PODMÍNKY:

➢ Pokud na kurz nenastoupíte, storno poplatek je 50% částky. V případě nenastoupení na začátek kurzu z vážných zdravotních důvodů je možné se zúčastnit kurzu v dalším termínu.

Sdílet událost